- Leveys: 498 cm ja korkeus: 145 cm
- Ihanteellinen tuulelle alttiina oleville alueille
- Korroosionkestävyys
- Mukana tarvikkeet
Tutustu VOGEL-alumiiniliukuporttiin, joka on täydellinen yhdistelmä estetiikkaa ja turvallisuutta sisäänkäyntiisi.
5 metrin pituuden ansiosta se on ihanteellinen suuriin sisäänkäynteihin, mikä varmistaa helpon pääsyn ja turvallisen pysäköinnin ajoneuvollesi.
Sen ajaton eleganssi sulautuu saumattomasti mihin tahansa ympäristöön ja luo mieleenpainuvan ensivaikutelman.
Sen välimatkan päässä olevat säleet antavat sinulle näkyvyyden ja päästävät luonnonvaloa läpi valaisemaan sisäänkäyntiäsi ja suojaavat sinua uteliailta katseilta.
Ihanteellinen tuulelle alttiille alueille, sen harjakattoinen rakenne mahdollistaa ilman vapaan kierron, mikä vähentää tuulenvastusta ja minimoi huonon sään aiheuttamat rajoitteet.
Harjakattoisen liukuportin valinta tarkoittaa turvallisuuden, tyylin ja kestävyyden valitsemista samalla, kun säilytät ulkotilan visuaalisen harmonian.
VOGEL XL -liukuportti nykyaikaisella muotoilullaan on ihanteellinen tuulelle alttiina oleville alueille.
Tämä 5 metriä leveä malli tarjoaa sekä turvallisuutta että kirkkautta.
Kuvaus: Suuri suora harjakattoinen liukuportti, 1 lehti
Materiaali: Alumiini
Väri: antrasiitinharmaa RAL 7016
Mitat: leveys 498 cm x korkeus 145 cm
Tarvittava leveys pilarien välissä: 474 cm
Vaadittu kokonaisleveys välyksen kanssa: 968 cm
Pilarien vähimmäiskorkeus: 160 cm
Inspiroitu ja suunniteltu Ranskassa
Tämä itse koottava ja asennettava porttisarja sisältää:
- 21 jauhemaalattua terää (leveys 15,5 cm)
- 1 yläohjain, joka koostuu 6 nailonpyörästä
- 9,48 m teräsohjainkisko
- 6 teräspyörää
- 1 vastaanoton hyökkääjä
- 1 vastaanottopysäkki
- 1 päätepysäkki
- 1 tynnyrin lukko (musta väri)
- 1 kahva
- 5 avainta
- Viimeistelysuojat
- Ruuvit
Jos haluat moottoroida liukuporttisi, sinulle tarjotaan kampanjapaketteja, jotka koostuvat valitsemastasi portista sopivan moottoroinnin kera, kategoriassa "XL liukuportti".
Pylväät eivät sisälly sarjoihimme, koska ne eivät ole välttämättömiä liukuporttisi asennuksessa, jos ulkopinnassasi on jo pilareita/pylväitä.
Liukuportin turvallisen ja vakaan asennuksen varmistamiseksi pylväiden tulee olla vähintään 160 cm korkeita ja vähintään 15 cm leveitä 15 cm leveän yläohjaimen mittojen vuoksi.
Jos asennuksesi vaatii pylväitä, tarjoamme mainospaketteja, jotka sisältävät valitsemasi XL-liukuportin sekä kaksi alumiinipylvästä, jotka on sovitettu valittuun sisäänkäyntiporttiin.
VOGEL XL -mallia on saatavana myös muilla leveyksillä: 6 m ja korkeus 160 cm
Portti toimitetaan sarjana.
Selkeät ohjeet, nopea ja helppo kokoaminen.
Löydät kaikki tarvittavat tiedot tästä tuotteesta Teknisistä tiedoista
On teknisesti mahdollista asentaa porttisi aukolla oikealta vasemmalle.
Liukuovien asennusohjeemme on suunniteltu tarjoamaan sinulle kaksi erilaista asennusvaihtoehtoa valitusta avaussuunnasta riippuen: vasemmalta oikealle tai oikealta vasemmalle.
Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä asiakaspalveluumme yhteydenottolomakkeemme kautta.